Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

Syscoin Nedir? Özellikleri Nelerdir ve Nasıl Satın alabilirim?

Syscoin Nedir?

İlk resmi Syscoin hesabı Ağustos 2014’te piyasaya sürüldü ve grafiksel olmayan bir kullanıcı arabirimi ile Blockchain üzerine inşa edilen merkezi olmayan bir pazara sahipti. Syscoin pazarı, bir Kripto Para zincirine dayanan ilk şirket. O zamandan bu yana, Syscoin ekibi, hesaplarda bir takım iyileştirmeler yaptı ve 2016’da cüzdanın bir sonraki versiyonuna grafiksel bir arayüz ekledi ve Eylül 2017’de geliştirilmiş bir sürüm olan BlockMarket Desktop’u piyasaya sürdü.

Syscoin’i Nasıl Satın Alabilirim?

Bittrex ve Poloniex dâhil olmak üzere bazı yüksek hacimli alışverişlerde Bitcoin (BTC) kullanarak Syscoin satın alabilirsiniz.

Kısa bir süre önce piyasaya sürülen BlockMarket Masaüstü hesabı 1.2 sürümü, Syscoin’i Changelly ve Flyp üzerinde BTC’den başka kripto para birimleri kullanarak satın almanızı sağlar. Bu kripto paralar arasında Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Monero (XMR) ve Ripple (XRP) bulunur.

Visa veya Mastercard’ınızı Changelly’de ABD Doları ile SYS satın almak için kullanabilirsiniz. Ayrıca Bittylicious üzerinde İngiliz sterlini kullanarak SYS satın alabilirsiniz.

İşte Syscoin’i Bittrex’te BTC kullanarak nasıl satın alabileceğinize dair bir örnek. Syscoin satın almadan önce Bittrex hesabınıza para yatırmak için mevcut bir BTC cüzdanınızın olması gerektiğini unutmayın.

Adım 1. Bir SYS eşleştirmesi sunan sistem üzerinde bir hesap oluşturun

SYS için BTC değişimi yapmak için Bittrex gibi bir değişimler kullanabilirsiniz. Borsada bir hesap açmak için, e-posta adresinizi girin, bir şifre oluşturun ve formu gönderin gibi talimatlar olur. Hesabınızı oluşturmak için kaydınızı doğrulayın. Ek bir güvenlik katmanı olarak iki faktörlü kimlik doğrulaması eklemeniz önerilir.

Bittrex’ten para çekmek için, tam adınızı, doğum tarihinizi ve adresinizi girmeniz gerekecektir. Temel doğrulamanın yapılması, günlük 0,4 BTC değerinde dijital para çekebilmeniz anlamına gelir. Günde 100 BTC’ye kadar çekebilmek için, geçerli kimlik belgelerinin (pasaport, ehliyet veya herhangi bir devlet tarafından verilmiş kimlik kartı) ve en son fotoğrafınızı ibraz etmesini gerektiren ileri düzey bir doğrulamayı geçmeniz gerekir.

Adım 2. Hesabınıza para yatırın

Hesabınıza giriş yapın ve “Hesabım” a tıklayın. Kripto Paralar listesinde BTC’yi arayın, ardından Kripto Paranın yanındaki “+” düğmesini tıklayın. Para yatırma adresinizi oluşturmak için “Yeni Adres” e tıklayın. Artık BTC cüzdanınızdan depozito adresine BTC gönderebilirsiniz.

Para yatırma işleminin hesabınıza aktarılmasını geciktirecek hiçbir şey olmamasını sağlamak için para yatırma talimatlarını dikkatli bir şekilde okuyun.

Adım 3. Syscoin Alış ve Satış

Ödeme tutarı hesabınızda göründükten sonra SYS’yi satın almaya hazırsınız. Bunu yapmak için, ticaret sayfasına gidin, SYS/BTC çiftini seçin, satın almak istediğiniz fiyatı ve harcamak istediğiniz miktarı belirtin ve ardından “Syscoin Satın Al” ı tıklayın. Aynı işlem Syscoin satmak için de geçerlidir, ancak bunun yerine “Syscoin sat” seçeneğini tıklatmanız gerekir.

SYS yatırımı için nereleri kullanabilirim?

Syscoin resmi hesabı BlockMarket Desktop, Changelly ve Flyp’ten 32 popüler kripto paranın alışverişini destekliyor. M-cüzdan Windows ve Mac OS X’te desteklenmektedir. Linux desteği şu anda geliştirilmektedir.

Android’de, Syscoin’i saklamak için Coinomi uygulamasını kullanabilirsiniz. HolyTransaction çoklu parada Syscoin’i destekler.

Syscoin, aracılık ücretlerini ödemeden ürünleri güvenli bir şekilde ticaret yapabileceğiniz tamamen merkezi olmayan bir pazara sahiptir. Pazar, şimdiden, yazı yazıldığı sırada 750.000’den fazla ürün içeren çeşitli satıcıları cezbetmiştir. Bu şirketler hosting ücretleri ödememektedir ve ürünlerini pazarda listelemek için ödeme yapmamaktadırlar. Piyasada sadece SYS, BTC ve Zcash kabul edilebileceğine dair sözleşmelidirler.

Syscoin, 2018’in başlarında pazara dayalı açık artırmaları piyasaya sürmeyi planlıyor. Perakende mallar, gayrimenkul ve enerji ticareti, platformunda açık artırmaya yönelik hedefler arasında. Tamamen merkezi olmayan pazarda olduğu gibi, Syscoin açık artırmaları aracılık ücretlerinin ödenmemesi ile karakterize edilecektir. Müşteriler, servisi kullanmak için sadece ağ ücretlerini ödemek zorunda kalacaklar.

Syscoin satın almadan önce dikkat edilmesi gerekenler

  • Syscoin ekibi, 2017’de yeni BlockMarket Masaüstü, anında aktarımlar ve zincir dışı verileri güvenli hale getirmek için bir kimlik doğrulama kütüphanesi de dâhil olmak üzere Syscoin için sürekli bir iyileştirme akışı başlattı.
  • Syscoin ekibi, yakın zamanda özel sermayenin infüzyonuyla, 2014 lansmanından bu yana ilk kez yoğun bir pazarlama kampanyası başlattı.
  • Syscoin ayrıca Microsoft’un Azure pazarında BlockMarket’i kullanıma sunmak için Microsoft ile ortaklık kurmuştur. Bu, insanlara, özellikle geliştiricilere, Syscoin’i de fark ettirmektedir.
  • Daha fazla kişi ve şirket Syscoin’in merkezi olmayan pazar yeri BlockMarket hakkında bilgi edindiğinden, bu aynı zamanda kullanıcı tabanının büyüklüğünü de etkileyebilir.
  • Syscoin ekibinin 2018 planları arasında Amazon ve eBay mağazalarının bir içe aktarma işleviyle BlockMarket’e aktarılmasına izin veriliyor.
  • Syscoin, Bitcoin ve Zcash BlockMarket üzerinde tek kabul edilebilir ihale olmakla birlikte, Syscoin ve BTC hem de Zcash’ın fiyatı, alımına bağlı olabilir. Daha fazla kullanıcı pazara katıldıkça ve Syscoin ekibinin Syscoin’i platformda kabul edilen tek ödeme şekli olarak benimsemesi olasıdır.

Düşünceni Paylaş!