Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

Stellar Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Lumens (XLM), Kripto para birimi simgesinin adıdır, Stellar ise bir bütün olarak ağın adıdır ve bir Kripto para birimidir.

Stellar nasıl çalışır?

Stellar aslında para birimleri için bir eşleştiricidir ve herhangi bir para birimi dünya çapındaki transferleri ve değişimleri kolaylaştırır.

Ripple gibi bir şey. Temel farklılıklar, sadelik ve ölçeklenebilirliğin yanı sıra, uzak bölgelerde paranın daha düşük maliyetlerle taşınmasına yardımcı olacak işlevsellik üzerinde odaklanmaktadır.

Bunu yapabileceğiniz üç farklı yol var;

  • Doğrudan değişim; Doğrudan döviz bozdurma yapabilirsiniz. Örneğin, bir kişi AUD için USD işlem yapmak isterse ve başka bir kişi USD için AUD’yi satmak isterse, bu eşleşebilir ve talep edilen miktarlar için değişimi otomatik olarak gerçekleştirebilir.
  • XLM ile değişim; Stellar, XLM’yi, miktarların eklenmediği veya doğrudan bulunmadığı bir aracı para birimi olarak kullanabilir. Aynı zamanda XLM ve gerekli para birimleri için satın alma ve satış teklifleri arar. İyi bir teklif bulduktan sonra değişimi ele alır.

Başka seçenek yoksa Stellar USD’den AUD’ye dönüşüm gibi her zaman farklı bir dönüşüm zinciri sistemde bularak herhangi bir para birimini ele almaya çalışacaktır.

Stellar ağı aynı anda yukarıdakilerin hepsini aynı anda yapıyor. Bir transfer yaptığınızda, her zaman mümkün olan en iyi oranları sağlamayı amaçlıyor.

XLM nasıl alınır veya satılır?

  • Stellar Lumens’inizin bulunduğu değişim platformuna gidin. Dijital cüzdanınızda XLM’niz varsa, satışınızı tamamlamak istediğiniz platformu seçebilirsiniz.
  • Platformda XLM’nizi Bitcoin veya Ether’e aktarın.
  • Hala platformu kullanarak, Bitcoin veya Ether’inizi satmak amaçlı ticaret yapmak için gerekli adımları izleyin.

XLM Güvenliği

Göze çarpan özelliklerden biri de transferleri dondurma kabiliyetidir. Örneğin, yanlışlıkla yanlış bir m-cüzdan adresi girdiyseniz, işlemi dondurabilirsiniz. Bu, diğer Kripto paraların çoğunun geri çevrilemez transferlerinden farklıdır. Aktarımlar dondurulduktan sonra, para alıcı tarafından kullanılamaz. İşlemler varsayılan olarak halka açıktır, ancak üçüncü taraf eklentileri kullanılarak işlemler gizli bir şekilde yapılabilir.

Ve diğer Kripto sistemleri gibi, Stellar ağı da dünyanın her yerinden bilgisayarlarda çalıştırılan merkezi olmayan bir uygulamadır. Bu neredeyse sistemi tamamen güvenli hale getirir.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Düşünceni Paylaş!