Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

KuCoin KCS Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Erken benimsenen bir ünü vardır, bu yüzden alıcılar hala ucuzken yatırım yapmayı düşünüyorlar ve KuCoin’i düşünmek isteyebilirler. Ana olumsuzluk, herhangi bir Kripto parasıyla uğraşmamasıdır. Mevcut tüm kripto paraların ticareti için BTC veya ETH’ye sahip olmanız gerekir. Ayrıca NEO, BCH, USDT (Tether) veya KCS (borsada kendi parası) ile daha sınırlı bir seçim yapabilirsiniz.

KuCoin Hisse Senetlerinin Faydaları

KuCoin, kullanıcıların platformda topladıkları alım satım ücretlerinden teminat almaları ve alım satımlarında indirim alabilmeleri için platformun kendi yerli kripto para birimi olan KuCoin Shares (KCS) sahibi olma şansı sunuyor.

Yatırımcılar, sahip oldukları her 1000 KCS için alım satım ücretinde% 30’a varan oranda %1 indirim alır.

Kâr dağıtım sistemi, KCS ve KuCoin’i diğer döviz paralarından ayıran sistemdir. KuCoin, platformdaki her bir KCS jetonu arasında eşit olarak bölünen, her gün platformdan tüm ücret gelirinin %50’sini öder.

Bu, 1000’den fazla KCS’yi elinde bulunduran bir kullanıcının, platformdaki tüm işlemlerde hem de günlük olarak pasif bir gelirde indirim alması anlamına gelir. KuCoin hisseleri de birkaç jetonla işlem görebilir, ancak KuCoin hisseleri sadece KuCoin değişiminde satın alınabilir.

KuCoin’den Ne Alabilirim?

KuCoin şu anda sadece kripto para birimleri arasında işlem sunuyor, yani kripto para birimi ile bazı şeyleri satın almanıza izin vermiyor. Bununla birlikte, KuCoin BTC, ETH, NEO, USDT, BCH ve KCS dâhil olmak üzere altı farklı şifreleme (bir ticaret çifti olarak adlandırılır) ile ticareti yapılabilen geniş bir alt yelpazeye sahiptir.

Ücretler nelerdir?

Belirli bir para birimini transfer etmek için genellikle ödeme tutarınızdan başka bir ödeme ücreti yoktur. Ticaret ücretleri, KCS’den elde ettiğiniz herhangi bir indirimden %0.1 oranında daha rekabetçi bir şekilde belirlenir.

Para çekme ücretleri para birimine göre değişir. Bazıları tamamen ücretsizdir, diğerleri ise oldukça pahalıdır.

Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

  • Olumlu Özellik; Son derece geniş bir yelpazede para birimleri sunar. Gelecek vaat eden yeni kripto paraların erken alt birimidir. Doğrulama gerekli değildir.
  • Olumsuz Özellik; Sadece kripto paralar. KuCoin bazen yüksek trafik dönemlerinde zorluklarla karşılaşır. Hong Kong’da kurul, bu yüzden gerekirse İngilizce dil desteği olmasını talep etti. Ana olumsuzluk, herhangi bir Kripto parasıyla uğraşmamasıdır.

KuCoin Hakkında Nasıl Ticaret Yapabilirim?

KuCoin’ deki piyasaları bir hesaba kayıt olmadan görüntüleyebilirsiniz, ancak aslında bir ticaret yapmak için kayıt olmanız ve giriş yapmanız gerekmektedir.

KuCoin’i ziyaret edin ve bir hesap açmak için kaydolun. Ekstra adımı seçtiğinizden ve 2 faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) hemen kurduğunuzdan emin olun. Hesap ve Google 2 Adımına giderek 2FA’yı etkinleştirebilirsiniz.

Ardından, alt coinler için hesabınıza para yatırmak isteyeceksiniz. KuCoin, etkileyici sayıda kripto paraya ev sahipliği yapıyor, bu yüzden işlem yapmak için BTC, ETH, NEO, USDT veya BCH kullanabilirsiniz.

Kripto para göndermek için Varlıkları tıklatarak cüzdanınıza gidin. Bu, kullanılabilir tüm para bakiyenizi gösterir. Ardından, Para Yatır’ı tıklayın. Varsayılan olarak, KuCoin Shares gösterecektir. Açılır menüyü görüntülemek için kripto para adını tıklayın ve yatırmak istediğiniz parayı seçin.

Mevduat adresiniz ve QR kodunuz verilecektir. Para yatırma hesabını, para çekme hesabınıza tam olarak yazıldığı gibi kopyalayın. Aktarımı onayladıktan sonra, fonların KuCoin hesabınıza ulaşması için sabırla bekleyin. Aldıktan sonra bir e-posta gelecektir.

Paranız geldiğinde, üstteki reklam bandı menüsünden Marketlere gidin. Daha sonra, yatırdığınız para birimini seçmeniz gerekecektir; bu kripto parayla eşleştirilmiş tüm alt coinleri işlemenize olanak tanır. Ticaret yapmak istediğiniz alt coin adını tıklayın. Örneğin,  ZIL/BTC’yi tıkladığınızda ZIL karşılığında BTC’yi takas edebilirsiniz.

İşlem yapmak istediğiniz çifti seçtikten sonra, zaman içinde fiyat, sipariş defteri (arz/talep), fiyat verileri ve ticaret geçmişi içeren ve bir grafik gösteren yeni bir ekrana yönlendirilirsiniz. Sağ alt köşedeki kutucuk, iki adımlı doğrulama kodunuzu girmenizi isteyecektir.

Bu kutu, Kripto Paranızı satın alıp satabileceğiniz yerdir. Madeni para birimi başına ödemek istediğiniz fiyatı girmek için soldaki yeşil kutuyu, ardından satın almak istediğiniz toplam para miktarını kullanın. İşleri kolaylaştırmak için, harcanabilir varlıklarınızın bir yüzdesini harcayabileceğiniz bir kaydırma çubuğu vardır. Sağdaki kutu, bir parayı satmak için aynı süreci izlemenizi sağlar.

Ticaretiniz yapıldıktan sonra, karşılık gelen bir alış/satış emri gelene kadar beklemeniz gerekecektir. Ticaret eşleştirildikten sonra, madeni para cüzdanınızda hemen görünecek ve bunlar Varlıklar sekmesi üzerinden erişilebilir halde olacaktır.

İşleminizi tamamladıktan sonra, paralarınızı KuCoin’de tutabilir ya da başka bir yere taşıyabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi, güvenliğinizi artırmak ve kripto para biriminiz üzerinde tam kontrol sağlamak için kripto paralarınızı güvende tutmanızı öneririz.

KuCoin’e Nasıl Erişilir?

  • Web Ağı
  • Aracılar
  • iOS uygulaması (beta)
  • Android uygulaması (beta)

Düşünceni Paylaş!