Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

Kredi Notu Nedir?

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? (Kredi Notu Yükseltme)

Kredi Notu Yükseltme Yöntemi

Bankalar tarafından yapılan puanlama sistemine kredi notu denir. Kredi notu bankada hesabı olan ya da bankadan kredi çeken kişiler işin sağlanan puanlama sistemidir. Bu puanlama sistemi, kişinin bankaya ödeyeceği miktarın zamanında ödeyip ödemediğine göre değerlendirilir. Eğer bankaya ödemeniz gereken kredi kartı borcu da dahil, tüm ödemelerinizin zamanında yapılması kredi notundaki olumlu değişikliklere sebep olur. Kredi notu ise, kişi bankadan kredi çekeceği zaman kontrol edilen ilk unsurlardan birisidir. Kişi bankaya kredi amacı ile başvurduğundan ilk olarak kredi notuna bakılır. Banka tarafından bakılan kredi notu, bankaya göre kişinin ne kadar borcuna sadık olup olmadığının raporudur. Bu yüzden bankadan kredi çekmeyi düşünüyorsanız ya da ileride çekmek zorunda kalacaksınız iseniz, öncelikle bankaya yapacağınız ödemelere dikkat etmeniz gerekir. Eğer bankaya yapacağınız ödemeleri aksatıyorsanız, bu kredi notunuzun düşmesine sebebiyet verir.

Kredi Notu En Hızlı Şekilde Nasıl Yükseltilir?
Banka işlemleri ile uğraşan birçok kişi kredi notunun ne olduğunu bilmemektedir. Aynı zamanda kredi notunun nasıl yükseltileceğini de bilmemektedir. Kredi notunun asıl düşme sebebi, ödemelerin aksatılmasıdır. Fakat kredi notunu tekrar yükseltmek sanıldığı kadarda zor değildir. Kredi notunu yükseltmek için birkaç maddeyi uygulamanız yeterlidir.
– Borcunuzu Düzenli Olarak Ödemeye Başlayın.
– Kredi ürünlerine ait borçlarınızı sıfıra indirmeye çalışın, azaltabildiğiniz kadar azaltın.
– Yeni Kredili ürün açılışları sonrasında beklemeye geçin.
– Kredi kullanım yoğunluğunu dikkate alın.
– Düzenli ödeme yaparak, Bankalarla çalışmaya devam edin.
Kredi Notu puanlama sistemine göre çalışmaktadır. Bu puanlama sisteminden olumlu olarak yararlanmak istiyor iseniz, banka ile alakalı borçlarınızı zamanında ödemeniz gerekir. Bununla birlikte kredi notu ile alakalı önemli bir ipucu vermek gerekirse, birçok kişi toplam borcunu ödeyemediği aylarda asgarisini ödemektedir. Borcunuzun asgarisini ödemek kredi notunuzu düşürmez. Bu durum ödememe durumu ile karşılaştırılırsa, borcu ödememektense asgarisini ödemek kredi notunu olumlu yönde etkilemektedir. Bununla birlikte kredi notunuzun düşmemesi için, borcunuzun tamamını ödeyemiyor iseniz, en azından asgarisini ödeyin. Ardından bankaya ödediğiniz tutarı azaltmaya çalışın. Böylelikle her ay düzenli ödeme elde ettiğinizde kısa süre içerisinde kredi notunuzu yükseltebileceksiniz.

Düşünceni Paylaş!