Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

Kredi-Karti

Kredi Kartını Zamanında Ödemezsem Ne Olur?

Kredi Kartını Zamanında Ödememek Hakkında Bilgi

Kredi Kartı en zor zamanlarda büyük bir kurtarıcıdır. Kredi kartı kullanmak isteyen ve yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler kredi kartı aldıklarında yüksek faiz ödeyeceklerini düşünmektedir. Bu düşünce tamamen yanlıştır. Kredi kartı düzenli ve zamanında ödendiğinde herhangi bir sorun yaratmamaktadır.  Kredi kartını düzenli ve zamanında ödeyebilmek için, kredi kartı içerisinde bulunan taksitlerin ya da harcamaların bilinçli yapılması gerekiyor. Düzenli ve zamanında ödeyebilmek için harcamalarınızı kontrol altına almayı bilmelisiniz. Kontrol altına almadığınız durumlarda faiz rakamlarına maruz kalabilirsiniz. Kredi kartı içerisinde haddinden fazla taksit ya da harcama bulunduğunda aylık ödemeniz gereken miktar o kadar fazla olacaktır. Bazı durumlarda kredi kartı kullanırken birkaç faiz yöntemi uygulanabilir.

Bunlar;
– Alışveriş Faizi
– Nakit Faizi
– Gecikme Faizi

Bilindiği üzere kredi kartının asıl amacı ödeme yapmaktır. Alışveriş faizi ise şu şekilde gerçekleşir; alışverişinizin ödemesini kredi kartınızla yapmak istediniz ve kasadaki görevli sizin kredi kartınızı POS cihazından geçirdi. POS cihazına şifrenizi girmeniz sonucunda alışveriş miktarı kartınızdan çekilmiş olur. Fakat Alışverişinizi kredi kartı ile ödediğinizde faiz ödeyeceğiniz anlamına gelmez. Size belirli tarihler arasında gelen hesap ekstresinde son ödeme tarihi ibaresi yer almaktadır. Banka o tarihe kadar ödeyeceğiniz rakamın tamamını ödemenizi istemektedir. Son ödeme tarihi geçtiği durumlarda faize maruz kalabilirsiniz. Bundan dolayı alışveriş yaparken kredi kartı kullandıysanız, hesap ekstresindeki son ödeme tarihini kontrol edip ödemelerinizi ona göre ayarlamanız gerekir.

Kredi Kartı Zamanında Ödendiğinde Faiz İşler mi?
Herhangi bir ürün ya da herhangi bir şey alacağınızı düşünün. Bunun için elinizde gereken paranın bir kısmı var. Üstünü tamamlamak için Bankadan bir miktar kredi çekebilirsiniz. Kredi çekmeniz durumunda ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekir.” Kredi Kartı Zamanında Ödendiğinde Faiz İşler mi?”  Sualine gelecek olursak, öncelikle kredi kartı bir ödeme aracıdır. Kredi kartının birçok avantajları ve güzellikleri bulunmaktadır. Kredi kartında borcunuza sadık kalırsanız, 30 gün boyunca size faizsiz kredi sağlanmaktadır. Borcunuzu zamanında ödemeniz durumunda hiçbir faiz işlememektedir, böylece sizde hiçbir şekilde faiz ödemezsiniz.