Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

Kredi-kartlari

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır? (Açıklamalı Anlatım)

Kredi Kartı Kapatma

Günlük harcamalarımızda özellikle ani parasal anları kurtarmak amacı ile kredi kartları kullanıyoruz. Bu kredi kartlar boş yere, bazı durumlarda ise yanlış kullanımlar sonucu bizlere yüksek miktarda borç sağlayabiliyor. Bundan dolayı birçok kişi kredi kartı işlerini bulaşmak istemez. Kredi kartı doğru kullanıldığından durum kurtarıcı özelliğe sahiptir. Fakat yanlış kullanımlarda başınıza büyük dert açabilir. Bu yüzden birçok kişi “kredi kartı nasıl kapatılır?” sualinin yanıtını arıyor. Kredi kartı kullanırken dikkat edilecek en önemli şey, içerisinde yer alan taksitler ve harcamalar sonucunda aylık olarak borç takibi yapabilmektir. Bu kredi kartı kullanımının püf noktalarından birisidir.

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Uzun yıllar boyunca taksitler ödediniz ve sonunda kredi kartınızı kapatmaya karar verdiniz. Fakat kredi kartı nasıl kapatılır sorununun cevabını bulamadınız mı? Bunu birkaç adımla ya da birkaç yöntemle yapabilirsiniz.

Bu yöntemler;
– Kredi Kartınızı almış olduğunuz banka şubesinden kredi kartınızın kapatılmasını talep edebilirsiniz.
– Kredi Kartınızı almış olduğunuz banka şubesine ait müşteri hizmetleri ile görüşerek kredi kartınızı kapatabilirsiniz.
– Kredi Kartınızı almış olduğunuz bankanın internet bankacılığı hizmeti bulunuyor ise, kredi kartı kapatma işleminizi internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte bazı bankalarda kredi kartı kapatma işlemi sadece çağrı merkezi aracılığı ile yapılabiliyor.

Kredi Kartını Kapatabilmek İçin Sıfırlamak Gerekli mi?
Eğer kredi kartınızı acilen kapattırmak istiyor iseniz, fakat bu kredi kartının içerisinde taksitler bulunuyor ise, bu sizin kredi kartını kapattırmanıza engel değildir. Kredi kartı kapattırma talebinizi belirttiğimiz üç yöntemlerden biri ile bağlı olduğunuz bankaya ilettikten sonra banka kredi kartınızı 7 gün içerisinde kullanıma kapatıyor. Bununla birlikte Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafınca kredi kartınızın içerisinde taksitler bulunurken kapatmanız da hiçbir sakınca olmadığı ile alakalı yasal maddeler bulunmaktadır. Buna dayanaraktan kredi kartınızın içerisinde taksitler olsa dahi kredi kartınızı kapatabilirsiniz. Kredi kartınızı kapatmanız durumunda  içerisindeki taksitleri bankaya düzenli bir şekilde ödemeniz gerekiyor. Kredi Kartı Nasıl Kapatılır sorununun cevabını birçok kart kullanıcıları merak etmekteydi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından herhangi bir sorun olamayacağı yönünde yapılan açıklamalar ile herhangi bir sorun yaşamadan sizde kredi kartınızı kapattırabilirsiniz.