Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

Kredi-Karti

Kredi Kartı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Kartı En Uygun Şekilde Nasıl Kullanılır?

Kredi kartı kullanımı kişiden kişiye değişmektedir. Bundan dolayı birçok kullanıcı kredi kartı kullanımında başarılı olamadığından dolayı, kredi kartını borç batağı olarak tanımlamaktadır. Fakat işin aslı öyle değildir. Kredi Kartı kesinlikle borç batağı değildir. Birçok şeyin kullanması bilindiğinde yarar sağlıyor ise, Kredi kartını da kullanmayı bildiğinizde size yarar sağlayacaktır. Bundan dolayı kredi kartını doğru bir şekilde kullanmak önemlidir. Fakat buna rağmen kredi kartını doğru bir şekilde kullanmayan kişi sayısı oldukça fazladır. Kişiler tarafından nasıl geçim stratejisi belirleniyor ise, kredi kartını da hafife almamak gerekir, kullanımı sırasında mantıklı hareket etmek en önemli unsurlardan birisidir. Mantıklı ve yerinde harcanmayan kredi kartları, düşük bir meblağda kullanılsa bile ödeme gününe kadar biriken yüksek meblağlara sebep olacaktır. Kredi kartını borç batağı olarak düşünen ve bu konuda doğru mantıklı hareket etmek isteyen kullanıcılar kredi kartı kullanımda nerelere dikkat edilir? Sorusunun cevabını aramaktadır.

Kredi Kartı Kullanımında Nelere Dikkat Edilir?
Kredi kartına genel olarak bakıldığında günlük olarak yanınızda birçok miktarda para taşımanızı sağlamayan, pratik alışveriş yapmanıza imkan sunan bir araçtır. Para taşımamanız ve sürekli kredi kartı ile harcama yapmanız, aldığınız ürünün ya da hizmetin ücretsiz olduğu anlamına gelmemektedir. Bundan dolayı kredi kartı ile harcama yapmaktan kaçınmalısınız.

Peki Kredi Kartı Kullanımında Nelere Dikkat Edilir?
– Sahip olduğunuz kredi kartının limitine göre değil, gelir durumunuza ve ileride ödeyecek olduğunuz miktara göre harcama yapmalısınız.
– Bununla birlikte sahip olduğunuz kredi kartının günü geldiğinde sadece asgarisini ödemek, sizi o ay rahatlatabilir. Fakat bu şekilde sürekli olarak asgarisini ödemek, sizi çıkılmaz bir borç batağına sürükleyebilir.
– Eğer maddi olarak git gide zor bir durumun içerisinde bulunuyor iseniz, 3 ay üst üste kredi kartının asgarisini ödediyseniz, ihtiyaç kredisi almanızın vakti gelmiş demektir. İhtiyaç kredisi aldığınızda kredi kartı borcunuzu tamamen kapatmanız ve bundan sonraki dönemde harcamalarınızı kontrol altına almanız en mantıklı hareket olacaktır.
– Aynı zamanda kredi kartı ödemenizi gününüzde yapmanız, kredi notu açısından önemlidir. Kredi notu, krediye ihtiyaç duyduğunuzda anında kredi almanızı sağlayabilecek , ödeme durumunuza göre banka tarafından belirlenen bir nottur. Kredi notunuzun yüksek olması istediğiniz anda bankadan nakit para alabileceğiniz anlamına gelmektedir.