Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

İşyeri İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar

İş Yeri Açma Kredisi Hakkında Bilgi

İş yeri açma kredisi veren bankalar; günümüzde en çok araştırılan konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Yeni bir iş kurmak isteyen girişimciler; Ziraat Bankası, Garanti Bankası ya da Yapı Kredi gibi hem özel hem de devlet bankalarından destek alabilmektedir. Bunun dışında banka seçenekleri dışında; devlet destekli KOSGEB girişimcileri 150 bin TL iş yeri  kredi desteği alabilmektedir. İş yeri açmak istiyorsanız; bu aşamada iki seçenek mevcuttur. İlk seçenek; şirket olarak iş yeri açılması ve diğer seçenek ise basit usulde iş yeri açmak. İki seçenekte de bazı avantajlar söz konusudur. Eğer basit usulü tercih ediyorsanız; iş yeri açacaksanız verim rakamları ve muhasebe giderleri düşük olacaktır. Bu aşamada iş yerini açan nakit sıkıntısı çekmeyecektir. Ancak şirketlerin basit usule göre daha farklı avantajları söz konusudur. Bir şirket açmak istiyorsanız bunun 3 yolu bulunmaktadır. Bunlar:

 • Limited şirketler
 • Şahıs şirketleri
 • Anonim şirketler

Eğer şahıs şirketi açacaksanız; oldukça kolay ve pratik şekilde açabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; bir gün içerisinde yalnızca dosya masrafı ile şahıs şirketi kurmanız mümkündür. Buna karşılık eğer limited şirket kurmak istiyorsanız; masraflar yaklaşık olarak 3 bin TL tutacaktır. Bunun yanında 10 bin TL sermayeniz de olması gerekmektedir. Bu giderler için ise devletin destek verdiği iş yeri açma kredisi kullanılabilir. Bunun yanı sıra KOSGEB tarafından başlatılan girişimcilik kurslarına başvuru yapabilirsiniz. Bu sayede 32 saatte  KOSGEB girişimcilik belgesi almanız mümkün olur. Bu sayede iş yeri açma desteği alabilirsiniz. İş yeri açmak için kredi veren özel bankalar da mevcuttur. Bunlardan bazıları:

QNB FinansBank İş Yeri Açma Kredisi: İş yeri açma kredisi için 50 bin TL veren bu banka; iş yeri açma kredisi adı altında farklı kampanyalarda düzenlemektedir. Altı ay geri ödemesiz kredi avantajı ile beraber kadın girişimciler için de artı destekler sağlanmaktadır.

Albaraka Türk Bankası İş Yeri Açma Kredisi: Albaraka Türk Bankası; iş yeri açmak isteyen kişilerin hayallerini gerçekleştirmek için çeşitli kampanyalar da başlatmıştır. Bu kampanyalardan bazıları; gıda toptancısı kredisi, esnaf dostum, diş hekimi destekleri, borçlandırma, KOBİ destek, kırtasiye destek kredisi, Dış ticaret destek kredisi olarak sayılabilir. Bu paket ve kampanyalar oldukça avantajlı olmakla beraber kredi bakımından da oldukça rağbet görmektedir.

İş Yeri Açma Kredisi için Gereken Evraklar Nelerdir?

İş yeri açmak için bazı evraklar gerekmektedir. Ancak bilinmesi gereken öncelikli unsur; hangi bankayı tercih ederseniz edin, eğer uzun yıllar bir şirketiniz olduysa ya da şirkete ortaklığınız olduysa, kredi almanızın daha kolay olacağıdır. Bu gibi durumlarda çoğu zaman kimlik kartınızla gidip yeni bir iş yeri kredisi almanız mümkün olacaktır. Ancak geçmiş öykünüzde herhangi bir iş yeriniz olmadıysa, tica geçmişiniz sorunluysa, kredi almanız oldukça zor olacaktır. Bu durumda bankaların sizden isteyeceği belgeler daha fazla olacaktır. Bu evraklardan bazıları ise;

 • İkametgah belgesi
 • Fatura belgesi
 • İmza beyanları
 • Tapu belgeleri
 • Muhasebeci vekaleti

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

1 Response
 1. Hüseyin

  Merhaba!

  5.000 – 10.000.000 ABD Doları
  * amaç *% 3 faiz oranı
  * 1-20 yıl arasında ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredinin esnekliği.

Düşünceni Paylaş!