Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

ininal-kart-hakkinda

İninal Kart Nedir? Nereden Alınır?

İninal Kart Nerelerden Alınır?

Günümüzün teknolojik imkanları ve gelişerek değişen alışveriş seçenekleri ile artık nakit ile çok fazla alışveriş yapılmamaktadır. Genel itibari ile artık banka kartları ya da kredi kartları ile alışveriş yapılmaktadır. Bazı durumlarda alışverişlerde kart kullanımı nakite göre çok daha avantajlı olmaktadır. Alışverişlerde kullanılan kartlar genel olarak kişiler için hem daha konforlu hem de daha pratik bir ortam sunmaktadır. Güvenilir olmasının yanı sıra taksit seçenekleri ile beraber çok fazla indirim seçeneği ve fırsatlar da mevcuttur. Bu kartlardan hem ülkemizde hem de yurt dışında en çok kullanılan kartlardan biri ise ininal kart olmaktadır.

İninal Kart Nedir?

İninal kart; ön ödemeli olan bir karttır. Bunun yanı sıra ininal kart; hem banka kartı olarak hem de kredi kartı ile alışveriş yapılan her alanda kullanılabilmektedir. İninal kart; ön ödemeli bir kart olduğu için karta yüklenen para miktarı kadar alışveriş yapılmaktadır. Bu sayede oldukça güvenli ve avantajlıdır. Bunun yanı sıra ininal kart kullanıcıları karta para yatırmak için farklı yöntemlerden yararlanabilir. Tüm bu özelliklerin dışında ise ininal kartın en başarılı ve sevilen özelliklerinden biri; ininal kartın hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde kullanılabilen uluslararası bir kart olmasıdır. Ancak bilinmesi gereken başlıca unsur ininal kartın henüz para çekme işlemleri için uygun olmaması ve yalnızca alışverişlerde kullanılabildiğidir.

İninal Kart Nasıl Alınır?

İninal kart sahibi olmak oldukça kolay ve pratiktir. Şayet kişi ininal kart sahibi olmayı planlıyorsa; herhangi bir banka hesabı dahi olmasına gerek yoktur. Bunun yanı sıra ininal kart alabilmek için yaş sınırı 12 olmaktadır. İninal kart satış noktalarından 5 TL ücret karşılığında ininal kart satın alınabilir ve alışverişlerinizde güvenle kullanılabilir. İninal kartlar; Migros, PTT; D&R, Teknoso ve Shop ininal sitesinden kolaylıkla satın alınabilir. İninal kart hesabı açmak için ise “www.ininal.com” adresinden yeni hesap seçeneğine gittikten sonra sizden istenilen bilgileri tam ve doğru bir şekilde doldurarak İninal kart hesabınızı açabilirsiniz.

İninal Kart Nasıl Kullanılır?

İninal kart kullanabilmek için ilk olarak İninal kart üyesi olunmalıdır. İninal kartın kullanılabilmesi için öncelikli olarak ininal karta para yüklemek gerekir. İninal karta para yükleme işlemleri tamamlandıktan sonra; pos makinelerinin geçerli olduğu her yerde ve internet üzerinden alışveriş yapılabilir. Banka kartı geçerli olan her yerde de ininal kart kullanılabilir. İninal kart kullanmak tıpkı diğer kartları kullanmak kadar kolaydır. Bunun dışında ininal kart ile yapılan ödeme ve alışverişlerde herhangi bir ay sonu extresi ve güvensizlik durumu yaşanmaz. İninal kart ile yaş sınırı söz konusu olmadan alışveriş yapılabilir. Kartınızın bakiyesini kontrol etmek için ininal internet sitesinden ya da anlaşmalı bankaların bankamatiklerinden bakiyeye bakabilirsiniz.

 

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Düşünceni Paylaş!