Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

Hangi Bankalar İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor?

Hangi Bankalar İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor?

İhtiyaç kredisinin birçok türü bulunur. Bunlar kullanım amacına göre değişkenlik gösterir. Bu türlerden birisi ise ipotekli ihtiyaç kredisidir. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar müşterilerine normal tutardan çok daha fazla limit şansı sunar. Bu sebeple yüksek meblalarda paraya ihtiyacı olan kişiler herhangi üzerindeki bir taşınmaz malı ipotek ettirerek ihtiyaç duymuş oldukları krediyi çekme imkanına sahipler. Borcun ödenememesi durumunda ise ilgili banka, ipotek ettirmiş olduğu taşınmaz malı satılığa çıkarır ve parasını almak için çaba gösterir. Bu sebeple de ipotekli ihtiyaç kredisi bankalar için oldukça sevilen bir kredi türü olmaktadır.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar genel olarak kendisinin veya birinci dereceden yakına ait olan gayrimenkul, arsa ya da işyerini ipotek olarak kabul edebilirler. Daha sonrasında işe birey, bu krediyi kullanır ve vadeli olarak borçlarını öder. Kredi borcu tamamen bittiği takdirde ipotekte olan taşınmaz malın ipoteği tamamen kalkar ve tekrar size geçer. Bunun sebebi ise banka sizden borcunuzu ödeyememe durumuna karşı bir güvence olarak o malı gösterdi. Yani eğer borcu ödeyememiş olsaydınız taşınmaz malınız bankaya gidecek ve bankada onu satarak borcunuzu tahsil etmiş olacaktı. Bankalardan ipotek göstererek daha fazla kredi çekme şansına sahipsinz.

Garanti Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası, tüm diğer ihtiyaç kredileri gibi en fazla 48 ay vadeye kadar kredi kullandırmaktadır. Bu krediden faydalanacak olan kişilerde ipotek verecekleri olan taşınmaz malın yarısına kadar kredi alma hakkına sahiptirler.Kredinin faiz oranı % 1,50 dir. En az faiz oranı ise altı aydır.Maksimum kredi limiti 40 bin türk lirasıdır.

İş Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

İş Bankası kredi paketleri için ipotekli ihtiyaç kredisinin vade süresi diğerlerinden farklıdır ve 48 aydır. En az vade süresi ise bir aydır. Kredinin faiz oranı 1,42 dir. İş Bankası üzerinden ipotekli ihtiyaç kredisi geçmek isterseniz ipotek değerinin tamamı kadar da kredi çekme imkanına sahipsiniz. Başvurus sonrasında eksper ipoteklenecek mülkün değeri ölçülür ve rapor haline getirilmektedir. Bu rapordaki değer kadar ipotekli ihtiyaç kredisi çekilmektedir.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Akbank ipotekli ihtiyaç kredisine başvurmak isteyen kişiler için toplam 36 aya kadar vade seçeneği sunuyor. Toplam kredi tutarı 25 bin TL olarak varsayarsak aylık olarak faiz oranı da % 1,25 olmaktadır. Üstelik bu kredi için şubeye gitmeden başvuru internet üzerinden yapılabilmekte. Bu krediden yararlanmak isteyen kişiler için aylık gelirinin yarısı, aylık taksit sayısından daha az olmamalıdır.

En Uzun Vadeli İpotekli İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada ?

QNB Finansbank İpotek Teminatlı İhtiyaç Kredisi

QNB Finansbank Kobi olanlara özel bir milyon tlye kadar ipotekli ihtiyaç kredisi fırsatı sunmaktadır. Bu kredi türü ile çekmiş olduğunuz krediyi 120 aya kadar vadelendirebilirsiniz.