Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

küresel ekonomi

Güney Kore Ulusal Meclisi ICO Reformu Çağrısında Bulundu

Güney Kore geçtiğimiz yıldan bu yana bu konu yasaklanmıştı, ancak ulusal yasama organı bu tedbiri ortadan kaldırmayı ve daha çok tüketiciyi korumaları anlamında uyardı.

Geçtiğimiz eylül ayında, Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), ülkedeki tüm Kripto para birimlerini, ICO’ları ve tüm dijital para birimlerinin alım-satım işlemlerini yasakladı.

Güney Kore Ulusal Meclisi altındaki Dördüncü Sanayi Devrimi Özel Komitesi, 28 Mayıs ‘ta yapılan son genel toplantı sonrasında ülke çapındaki ICO yasağını kaldırmak için resmi bir öneride bulundu.

Komite, 25 özel sektör üyesinden ve beş hükümet yetkilisinden oluşmakta ve mevcut fiziksel sistemleri gelişmekte olan teknolojilerle değiştirerek ülkenin sanayi sektörüne devrim niteliği kazandırmak istiyorlar.

İlk olarak bildiriyi duyurarak, yerel Kripto Para şirketlerinin, Singapur ve İsviçre gibi ICO’ları yürütmek, ekstra risk ve gereksiz harcamalar yaptığının da altını çizdi.

Kripto para birimi ticaretinin şeffaflığını geliştirmek ve sağlıklı bir ticaret düzeni oluşturmak için özel uzmanları içeren bir görev gücü oluşturulması anlamında öneri sunuldu. İdare ayrıca yeni bir komite kurmayı ve yönetişim sistemlerini Kripto Para politikasını sistematik olarak oluşturmak ve endüstriyel destek sağlamak için kendi seviyesinde oluşturmayı da düşünmüş. Ayrıca, Ulusal Meclis Daimi Komitesi aracılığıyla, ICO’ların izni dâhil olmak üzere, Kripto Paralı ticaret için yasal bir dayanak oluşturacağız açıklaması yapıldı.

ICO Reformu Üzerine Dördüncü Sanayi Devrimi Özel Komitesi Kuruluyor

Mayıs ayı başından bu yana kısıtlamaların hafifletilmesi ile ilgili hükümet tartışmaları gerçekleşmiştir, ancak herhangi bir somut ICO yönergesi veya işletme politikası sunmak amacıyla yapılmamıştır.

Güney Kore’nin başkenti Seul, “kentin Kripto projelerini desteklemesini ve geçen ay yayınlanan bir rapora göre “vatandaşlara ekonomik faydalar” sağlayan bir Kripto Para birimi yaratmayı planlıyor. Yeni madeni para, Seul’ün eko-kilometre sistemi ile birlikte elektrik, su ve gaz tasarrufu sağlayan, vatandaşlara fayda sağlayacak şekilde çalışabilir. Gençlik ödeneği, iş desteği ve sosyal yardım programlarına da uygulanabilir.” dedi. Bu anlamda Kripto Para birimlerine ülkede yeni taleplerin olacağını da vurgulayarak, daha geniş fırsatlar sunulacağı artık belli oldu. Önümüzde ki günlerde konuyla ilgili yeni açıklamalarda olacak ve konu genişletilecek.

Ocak ayında, Güney Koreli hükümetin Mart ayı sonundan itibaren yerel Kripto Para birimi takasıyla ilgili kurumlar vergisi politikasını uygulamayı planladığına dair söylentiler vardı. Bunu takiben, Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komisyonu, sadece bir kullanıcının gerçek adı olan hesapların Kripto birimi ticareti için kullanılmasına izin vermeyi amaçlayan kara para aklama ilkelerini yayınladı. Buna ek olarak, kişisel bilgi koruma politikalarına sahip olmak amacıyla sekiz yerel Kripto borsa kuruluşuna ceza verdi.

 

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Düşünceni Paylaş!