Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

İşyeri İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi

Bazen uzun vadeli borçlarınızı kapamak için ya da bazı borçlarınızı temelli sonlandırmak için paraya ihtiyacınız olur. İşte bu gibi durumlarda sizin işinizi görebilecek en iyi şey ise ihtiyaç kredisi olur. İhtiyaç kredisi alma koşullarını sağlamanız için evinizi ipotek ettirebilirsiniz. Böylelikle oldukça rahat bir şekilde ihtiyaç kredinize kavuşabilir ve nakit ihtiyacınızı bu şekilde  karşılamış olursunuz.

Şimdi sizlere ev ipotekli ihtiyaç kredisinin mantığından bahsedelim. Uzun dönemli nakit ihtiyacınız olduğunu varsayalım. Bu uzun dönemli nakit ihtiyacınızı gidermek için ev ipotekli ihtiyaç kredisi veren herhangi bir bankaya başvuru yaptığınızı varsayalım. Bu şekilde yapılan bir başvuru sonrasında başvurunuzun kabulü için sizin ya da bir yakınınızın evini ipotek ettirmesi gerekir. İpotek işlemi sağlandıktan sonra da bankanızdan ihtiyaç kredisi alma hakkınızı kazanabilirsiniz.

işyeri ipotekli ihtiyaç kredisi

Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ev ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için öncelikle bu krediyi veren bankayı bulmanız gerekecektir. Çünkü her banka bu kredi imkanını sizlere sağlamaz. Daha sonra eğer şartları sağlıyorsanız sizlerden bir takım belgeler istenecektir. Nüfus cüzdanı, varsa sürücü belgeniz, adres teyiti amaçlı bir belge ve aynı zamanda gelirinizi gösteren bir belgenin de başvuru esnasında verilmesi gereklidir. Bununla beraber ipotek edeceğiniz evin mutlaka tapusu da krediyi çekme esnasında bulunması gerekir. Belgeleriniz tamamlandıktan sonra bankaya giderek gerekli başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca krediyi çekecek olan kişiye bir de hayat sigortası yapılacaktır. Teminat olarak ev ipotekli ihtiyaç kredisi çeken kişiden bir de çektiği kredinin karşılığında kendi üzerine ait bir evi ya da bir yakının üzerine ait bir evi ipotek olarak göstermesi istenmektedir.

Tüm bu yukarıda verdiğimiz şartların sağlanması durumunda kredinizin çekimi banka tarafından onaylanacaktır ve en kısa sürede banka size karşı bu krediyi hesabınıza teslim edecektir. Ev ipotekli ihtiyaç kredisi çeken kişiler kesinlikle evini borç ödeme sürecinde satamazlar.

Kimler Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi Çekebilir?

Ev ipotekli ihtiyaç kredisini bankanızdan alabilmeniz için öncelikle yapmanız gereken önemli birkaç adım bulunur. Bunların başında da bu kredi şartlarını sağlıyor olmanız yer alır. Şimdi sizlere ev ipotekli ihtiyaç kredisi çekebilmek için hangi şartları sağlamanız gerektiğinden bahsedelim. Ev ipotekli ihtiyaç kredisi alabilmeniz için öncelikli olarak şartlarda 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. 18 yaşından küçük olan kişiler için kesinlikle böyle bir işlem gerçekleştirilemez. Bu şarttan sonra bir de risk durumunuz banka tarafından incelenecektir. Bankanın incelemeleri doğrultusunda olumsuz bir istihbarata sahip olmamanız gereklidir.

Risk durumunuz incelendikten sonra bir diğer şart ise gelir beyannamesidir. Bir geliriniz olmalı ve bu bankaya karşı gelir belgesi ile birlikte sunulması gerekmektedir. Banka tarafından verilecek olan ev ipotekli ihtiyaç kredisinde bir de şöyle bir durum öncelikli olarak gösterilecektir. Verilecek olan kredinin kesinlikle hane halkının aylık ortalama gelirinden %50 fazla olmaması gerekmektedir. Bu durumda yine risk taşıdığından dolayı kredi verilmez.

İşyeri İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Her banka ev ipotekli ihtiyaç kredisi imkanı sunmamaktadır. Sadece bazı bankalar müşterilerinin bu imkanlardan yararlanmasına olanak sağlar. Sizlerde bu krediyi çekmek istiyorsanız aşağıda yer alan bankalardan herhangi birine başvurarak kredinizi çekebilirsiniz. Başvuru esnasında mutlaka bankalar faiz oranlarına da dikkat edip başvurmanızı öneririz.

  • Vakıfbank
  • Akbank
  • İş Bankası
  • QNB Finansbank
  • Garanti Bankası

Yukarıda yer alan bankalar sizlere ev ipotekli ihtiyaç kredisi imkanını sunmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için yukarıda yer alan bankalarla birebir görüşebilirsiniz.