Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

ETHLend (LEND) Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Akıllı sözleşmelerin kullanılmasıyla, borç alanların krediler için teminat olarak kripto para varlıklarını kullanabileceği güvenli ve şeffaf bir kredi sağlamayı amaçlamaktadır. ETHLend belirteci (LEND), borç alma platformunun yerel belirtecidir ve bir dizi kullanım alanına sahiptir.

LEND Kripto para satın almak ister misiniz? Şu basit adımları izleyin:

Adım 1. Ticaretinizi yapabileceğiniz bir kripto para birimi sisteminde hesap oluşturun

LEND, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) içeren para birimi eşleştirmelerinde kullanılabilir. Bir hesap oluşturmak için adınızı ve e-posta adresinizi girmeniz ve bir şifre oluşturmanız gerekir. Seçtiğiniz Kripto Paraya bağlı olarak, hesabınızı doğrulamak için kimlik kanıtı gibi ek bilgiler sağlamanız gerekebilir. Ayrıca, artan hesap güvenliği için iki faktörlü kimlik doğrulaması ayarlamanız da önerilir.

Adım 2. Hesabınıza para yatırın

Çoğu Kripto para birimi değişimi yalnızca kripto para birimleri arasında işlem yapılmasına izin verir, bu da genellikle ABD Doları gibi para birimini doğrudan ödeyemeyeceğiniz anlamına gelir. Bu, herhangi bir LEND satın alabilmeniz için genellikle BTC veya ETH satın almanız veya satın almanız gerektiği anlamına gelir.

Para yatırmak için izlemeniz gereken adımlar, kullandığınız değişime bağlı olacaktır. Örneğin, Binance kullanıyorsanız, ekranın sağ üstündeki bağlantılarda “Fon” ve ardından “Para Yatırma” seçeneğini tıklamanız gerekir. ETHLend için, üst menüde “Varlıklar” seçeneğini istediğiniz para birimini seçin ve “Deposit” i tıklayın.

Adım 3. LEND Alış

Artık LEND için BTC veya ETH’yi değiştirebilirsiniz. Süreç, bir değişimden diğerine bir miktar değişiklik gösterse de, genellikle seçtiğiniz ticaret çiftini (LEND/BTC gibi) aramak ve LEND sayısını girmek zorunda kalacaksınız. Daha sonra satın almak istediğiniz LEND’lerin sayısını girmek, bir pazar veya limit emri seçmek ve “LEND Satın Al” ı tıklamanız basit bir meseledir.

LEND nasıl satılır?

LEND satış süreci, satın alma yerine satmayı düşündüğünüz basit farkla, yukarıda özetlenen işlemle aynı ya da biraz farklı olabilir. Ayrıca, kripto para birimi değişiminin sadece belirli eşleştirmeler sunduğuna da dikkat çekmek gerekir. Bu nedenle, istediğiniz döviz kredisi veya kripto para birimi için LEND’inizi hemen değiştirmek mümkün olmayabilir.

LEND’i yatırımı için hangi hesapları kullanabilirim?

LEND bir ERC20 jetonudur ve bu Kripto Paraları destekleyen herhangi Ethereum uyumlu hesabında da saklanabilir.

 • MyEtherWallet
 • Ledger Nano S
 • Trezor
 • MetaMask
 • Ethereum Hesabı

ETHLend nasıl çalışır?

Küresel kredi piyasalarını demokratikleştirmeyi hedefleyen ETHLend, Kasım 2017’de ilk para teklifini (ICO) 16,2 milyon$’a yükseltti. ETHLend, dünyanın dört bir yanından borç alan ve borç verenleri bir araya getiren bir kredi platformudur.

ETHLend, Ethereum platformunda çalışır ve kullanıcıların ERC20 LEND Kripto Parayı teminat olarak kullanarak ETH’yi ödünç almalarını sağlar. ETHLend ayrıca, kullanıcıların Ethereum Domain Adlarını (EDN) dijital belirteçler yerine teminat olarak kullanmasını da mümkün kılar.

Borçlular ETHLend’i aşağıdakiler sebepler için kullanabilir:

 • ICO’lara katılmaları gereken ETH’ye erişim
 • Kaldıraçlarını artırarak marj ticaretinde bulunmak
 • ICO’yu finanse etmek

Bir borçlu kredi talebi gönderdiğinde, bu Ethereum Blockchain üzerinde akıllı bir sözleşme oluşturur. Borçlu, daha sonra, kredi tutarı, vade ve faiz oranı ile birlikte teminat olarak kullanılacak kripto para sayısı ve dijital adresini içeren akıllı sözleşmeye veri girer.

Tüm detaylar kesinleştikten sonra, güvenlik olarak kullanılacak semboller akıllı sözleşmeye aktarılır. Kredi verenler daha sonra ETHLend web sitesinde mevcut kredi taleplerine göz atabilir ve borç verme kriterlerini en iyi şekilde karşılayan borçluyu seçebilirler.

Borçlu kredinin temerrüde düşmesi durumunda teminat olarak kullanılan kripto para, borç verene aktarılır.

LEND satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

LEND veya başka bir kripto para birimi satın almadan önce, bu ticarette kripto para birimlerinin karmaşık ve spekülatif olduğunu bilmeniz önemlidir. Satın almadan önce tüm riskleri tam olarak anlamanız gerekir.

LEND satın almayı düşünüyorsanız, öncelikle aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurun:

 • LEND Kripto Para kullanımı: LEND Kripto Para sahipleri ETHLend platformundaki ücretlerde %25 indirim alır. Kripto Para ayrıca kullanıcılara öne çıkan kredi listeleri gibi belirli özelliklere erişim sağlar.
 • Aktif borç verenler ve borç alanlar için ödüller: ETHLend, platformun LEND Kripto Para satın almak için kullandığı ücretlerin %20’sini kullanacak ve bunları borç verenlere ve borç alanlara havale edecektir.
 • Tanıtımcılar için ödüller. ETHLend ayrıca yeni müşterilere platformu tanıtan kullanıcılara dağıtmak için LEND Kripto Para da satın alacak.
 • Kripto Para için talep: Bu nedenle, LEND Kripto Para değeri ETHLend platformunun başardığı başarı seviyesinden büyük ölçüde etkilenecektir. Daha fazla kullanıcı ve borç veren hacim, belirteçleri daha değerli hale getirebilir.
 • Pazar rekabeti: ETHLend, blok zincirine dayalı borç verme ve diğer bankacılık hizmetlerini sunan tek şirket değildir, bu yüzden SALT ve WeTrust gibi şirketlerden karşılayacağı rekabeti dikkate almanız gerekir.
 • Gelecekteki gelişmeler: ETHLend’in gelecek dönemlerde LEND Kripto Paranın yükselip düşebileceğine dair daha iyi bir fikir edinme planlarını dikkate almanız gerekecektir. Bu bilgiyi ETHLend web sitesinde bulabilirsiniz.

Düşünceni Paylaş!