Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

En Yuksek Asgari Ucret

En Yüksek Asgari Ücret Hangi Ülkede?

Asgari ücretin en yüksek olduğu ülke, Lüksemburg’dur. Almanya, Belçika ve Fransa’nın ortasında kalan ve oldukça küçük bir ülke olan Lüksemburg, bazı kişiler tarafından şehir olarak tanımlanmaktadır. Toplam nüfusu, 500 bin kişinin altındadır. Alp Dağlarının kıyısındaki bu ülke, doğal ve tarihi güzellikleriyle dikkat çekmektedir. Dünyadaki en yüksek asgari ücretin verildiği Lüksemburg’da, vasıfsız işsizlere en az 2 bin 71 Euro maaş ödenmektedir.

Lüksemburg Ekonomisi Nasıldır?

Lüksemburg ekonomik şartları, dünyanın ve Avrupa’nın en iyileri arasına girilmesini sağlamaktadır. Anayasal monarşiyle yönetilen devlette, her 5 yılda bir seçim yapılmaktadır. Ülkenin en büyük geliri, yatırım kaynakları ve yatırım sektörüdür. Avrupa ara birimi olan Euro’ya sahip Lüksemburg, finansal hizmet endüstrisi sayesinde kalkınmıştır. Fon yönetimleri, şahsi sigortalar ve özel bankacılık konularında ileri derece hizmet sunan Lüksemburg, alacağı çalışanlarının da finans konusunda deneyimli olmasını talep etmektedir. Finansal alanda başarılı bir kariyer sahibi olmak isteyen kişiler, Lüksemburg iş imkanlarını değerlendirmelidir.

Lüksemburg Vizeleri ve Oturma İzni

Lüksemburg’da yaşamak isteyen kişilerin, yerleşim izni talep etmeden önce ülkeyi ziyaret etmesi gerekir. Avrupa Birliği ve İsviçre vatandaşları, ülkeyi ziyaret etmek için vizeye ihtiyaç duymazlar. Ayrıca Schengen ülkelerinden bir tanesinde yaşayan kişilerin de ülkeye girmek için vizeye ihtiyacı yoktur. Türkiye’den Lüksemburg’a gitmek isteyen kişilerin, ilk olarak turist vizesi alması gerekir. Ülkeye giriş yaptıktan sonra, kimlik kartı ve pasaport taşımaya özen göstermek gerekir. Schengen vizesine sahip kişiler, yeni vize almadan Lüksemburg girişi yapabilirler. Schengen vizesiyle ülkeye giriş yapanlar, 90 gün süreyle ülkede kalabilirler. Ülkede 90 günden daha fazla kalmak isteyenler, oturma izni başvurusu yapmalıdır.

Lüksemburg Vize Başvurusunda İstenen Belgeler Nelerdir?

Lüksemburg vize evrakları şunlardır:

  • Kimlik kartı aslı ve fotokopisi
  • Geçerli pasaportun fotokopisi
  • Lüksemburg vizesi başvuru dilekçesi
  • Eskiden kullanılan pasaportun nüshası
  • Son 6 ayda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Seyahat sigortası poliçe örnekleri
  • Lüksemburg seyahatlerinde kullanılacak taşıt bilgileri
  • Lüksemburg’da konaklanacak yere dair bilgi formları

Lüksemburg vize başvurusu yapmak için belirtilen evrakların, Lüksemburg konsolosluğuna teslim edilmesi gerekir.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Düşünceni Paylaş!