Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

Electrum Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Yıllar boyunca, çeşitli geliştiriciler kaynak kripto paraya katkıda bulunarak, birçok kişinin mevcut en güvenilir hesabından biri olduğuna inanılıyor.

Bugün piyasada 900’den fazla kripto para olmasa da, Electrum’un tek odak noktası, platformun her zaman hızlı ve verimli kalmasını sağlamak için bir sadece Bitcoin odaklı çalışıyor.

Electrum’un temel özelliklerinden biri, TREZOR, KeepKey ve Ledger Nano S gibi başlıca donanım cüzdanlarıyla entegrasyonudur. Bu, Electrum’u bu üs seviye olan kaliteli ve en çok talep edilen donanım cüzdanlarıyla birleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Uygunluk

Windows, Mac ve Linux. Android cüzdan da 2016 yılında mobil kullanım için başlatıldı. Electrum, ana Bitcoin donanım hesaplarıyla uyumludur.

Fiyatı ne kadar?

Bir servis sağlayıcı olarak, Electrum Bitcoin göndermek için işlem ücretlerini tahsil eder. Varsayılan ücret, 0,2 mBTC’lik sabit bir orandır. Bu oran, bazı durumlarda 0,1 mBTC veya daha da düşük olabilir.

İşlem ücreti, göndermek istediğiniz tutarın toplamına dahil edilir. Toplam işlem tutarı cüzdan bakiyenizi aşarsa, Electrum platformu bir uyarı verir.

Not: mBTC = milibitcoin veya bir Bitcoinin binde biri.

Hangi para birimleri uyumluluk gösteriyor?

Şu anda, Electrum sadece Bitcoin’i desteklemektedir.

Hesabıma nasıl para ekleyebilirim?

Bitcoin ödemelerini almanın yanı sıra, başka bir hesapta Electrum cüzdanınıza Bitcoin aktarabilirsiniz. Bu, Bitcoin alma adresinizi Electrum’daki “ Al ” sekmesinde bularak yapılabilir. Ardından, şu anda kullandığınız hizmetten fonlarınızı Electrum cüzdanınıza aktarın.

Electrum ile nasıl ödeme yaparım veya alırım?

Electrum’da ödeme yapmak için “ Gönder ” sekmesine tıklayın. “ Öde ” alanı, Bitcoin adresini yazdığınız veya panodan kopyaladığınız yerdir. Gönder’i tıkladıktan sonra, cüzdanı açtığınızda oluşturduğunuz şifreyi yazmanız istenecektir.

Electrum cüzdanınız ayrıca Bitcoin ödemeleri de alabilir. Bu, “ Al ” sekmesini açarak yapılabilir. Alıcı adresiniz esasen Bitcoin adresinizdir. Bitcoin adresinizi bilen herkes size bir ödeme gönderebilir.

Electrum ne kadar güvenli?

Electrum bugün mevcut en güvenli Bitcoin hesaplarından biri olarak kabul edilir ve bu büyük ölçüde özel anahtarlarınızı korumak için kullandığı şifreleme teknikleri nedeniyle olmaktadır.

Electrum ayrıca, özel anahtarlarınızı oluşturmak için kullanılan rastgele ifade olan oldukça güvenli bir şifrelemeye sahiptir. Aşırı teknik olmaksızın, Electrum çekirdeği temelde Bitcoin özel anahtarıyla aynı güvenlik düzeyini sağlar.

Unuttuğunuz takdirde şifreni kurtarabilmenin tek yolu, bu güvenlik anahtarı son derece önemlidir. Daha önce bahsedildiği gibi, Electrum cüzdanını açtığınızda başladığınız şifre, Bitcoin ödemeleri göndermek için gereklidir.

Electrum’u nereden alabilirim?

Electrum Bitcoin hesabı, platformun resmi web sitesi olan electrum.org adresinden indirilebilir. Ledger, TREZOR ve KeepKey donanım cüzdanlarının kullanıcıları, yatırım yapmak için Electrum’u da kullanabilirler.

Electrum Olumlu Olumsuz Özellikleri

Olumlu Özellikler

  • Yaygın olarak kullanılan platform.
  • Kurulumu çok hızlı ve kolaydır.
  • İyi gizlilik özellikleri.
  • Ek güvenlik için donanım hesaplarıyla entegrasyon.

Olumsuz Özellikler

  • Yeni başlayanlar için ideal değil.
  • Sadece bitcoin’i destekler.

Electrum Hakkında Ek Bilgiler

Bir adresi yatırım amaçlı kullandıktan hemen sonra değişim sekmesinin altındaki ‘kullanılmış’ adreslerinize geçilir. Endişelenme. Hangi adreslerfr hangi miktarlara sahip olduğunu yönetmenize gerek yok, Electrum sizin için bunu halleder. Yapmanız gereken tek şey, göndermek istediğiniz miktarı ve adresi girmek ve Electrum, işlemleri mümkün olduğunca basit hale getirmek için farklı hesaplardaki fonları birleştirecektir.

Artık hesabınızı yedeklemeye hazırsınız. Bunu az önce bahsetmiş olduğumuz özel anahtarla yapmanıza gerek yok. Bir Kripto Para adresini e-postayla gönderebilir ve daha sonra bilgisayarınızı da kurulma yönlendirebilirsiniz, fakat yine de her şeyi özel anahtarınızla alabilirsininiz. Tüm adresleriniz, tüm harcanan işlemler vb.

Bir şeyi dijital olarak yedeklemek isterseniz, hem electrum veri klasörünü hem de electrum.exe’yi kopyalayabilir ve bunları bir bellek çubuğuna bulut server da saklayabilirsiniz. Bu, bulutunuzdaki bu dosya birleşimini ileride herhangi bir bilgisayara sürükleyebileceğiniz ve yalnızca cüzdanınızı kullanarak Bitcoin’lerinize erişebileceğiniz anlamına gelir.

Şahsen onları google sürücü klasörünüze (veya eşdeğerine) koymanızı ve onları yalnızca güvenilen cihazınızda çalıştırmanızı öneririz. Bir, çaba harcamadan çevrimiçi olarak yedeklenmelerini sağlar.

Bunların hepsi, dosyaları şifrelemek için güçlü bir şifreye sahip olmanızı gerektirir. Zayıf bir şifreniz varsa, bulut hesabınıza birisi girerse hesabınıza kontrol edebilir. Güçlü bir parola (ve örneğin google sürücüde iki faktörlü kimlik doğrulaması) gibi seçenekler  de önemli güvenlik unsurlarıdır.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Düşünceni Paylaş!