Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

Dogecoin Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Dogecoin (DOGE, Ð) hayatı bir şaka olarak başladı. Portland, Oregon’dan Billy Markus, Shiba Inu eğlenceli bir para birimi olarak DOGE’yi geliştirdi. Yakında, binlerce kullanıcı ve tüm İnternet toplulukları ile parayı paylaşma ve Kripto Parayla çevrimiçi olarak maaşlarını gönderme etrafında tasarlanan değerleriyle büyüdü. Piyasadaki en iyi kripto paralar arasına girdi.

Dogecoin nedir?

Dogecoin, Bitcoinden çok daha geniş bir demografiye ulaşmak için tasarlanmış bir alt coindir. Buna ek olarak, arkasındaki geliştirici olan Markus, Dogecoin’i Bitcoin’in tartışmalı geçmişinden (örneğin, İpek Yolu gibi çevrimiçi kara pazarlarda yaygın olarak kullanılan) uzak tutmak için taze ve eğlenceli tutmak istedi.

Doge, Japon anaokulu öğretmeni Shiba Inu köpeği Kabosu’nun fotoğraflarını yayınladıktan sonra 2010 yılında çıkan bir internet fenomeni olmuştur. Fotoğraflardan biri bir İnternet fenomeni oldu ve kısa bir süre sonra İnternet bir DOGE’ye dönüştü ve Shiba Inu köpeklerinin resimlerine “çok mutlu” ve “bu kadar mutlu” gibi (genellikle yanlış yazılmış) başlıklar ekledi. Mem, Dogecoin’de kişi ve kullanıcıların benzer yazı karakterlerini kullanarak çoğunlukla madeni para hakkında bilgi paylaştıkları yerdir.

Eylül 2017 itibariyle, Dogecoin, DOGE / BTC (Bitcoin) ve DOGE / LTC (Litecoin) ticaret çiftleri sunan birkaç çevrimiçi borsada piyasadaki ilk 10 Kripto Paradan biri olmuştur. Diğer birçok alt coinler, basit bir döviz işlem platformundan daha büyük bir şey olmaya çalışsa da, Dogecoin köklerine yapışmış durumda ve şu anda Reddit ve Twitter gibi platformlarda, diğer kullanıcıları bilgi, komik mesajlar veya başka herhangi bir şey için ipucu olarak değerlendirmek için yaygın olarak kullanılıyor.

Dogecoin satın almak, satmak ve ticaret yapmak

Kripto Paraların büyük bir çoğunun serbest bırakılmasıyla ve Haziran 2015’e kadar maksimum 100 milyar DOGE seviyesine ulaşarak, Kripto Para daha sınırlı sayıda Kripto Para ile Bitcoin veya diğer alt coine kıyasla oldukça düşük bir değerde kalma eğiliminde olduğu anlamına geliyor. Her ne kadar 16 Eylül 2017 itibariyle 89 milyon dolardan fazla piyasa değeri olsa da, o zamanlar her bir Kripto Para satın alma işlemi için yaklaşık 0.0008$ maliyeti vardır. Diğer kullanıcılara küçük miktarlarda bahşiş vermek isteyen kullanıcılar, başka bir Kripto Para olduğundan çok daha kolay bir zaman geçirirler. Örneğin, Eylül 2017 rakamlarını kullanarak, 0.10 $ ‘lık bir kişiye 125 DOGE, ancak 0.000027 BTC’ye mal olacaktır.

DOGE’nin diğer insanları hızlı ve kolay bir şekilde ödüllendirmek için kullanılması gerektiği felsefesi ile birleştiğinde, Reddit ve Twitter kullanıcılarının birbirinden küçük miktarlarda DOGE’u eğlendirmek için birbirinden ilginç şeyleri görmesi yaygın bir durumdur.

Reddit gibi bazı çevrimiçi sosyal medya platformları, düzenli olarak çalışan ve belirli komutlar tarafından tetiklenen “botlar”, tam otomatik yazılımların oluşturulmasına izin verir. Reddit’te, bir videonun bir videodaki bir bağlantıyı bir “yorum” yerine “onların” yanlış olarak kullanıldığı gibi bir dilbilgisi hatasını belirten kullanıcılara bir bağlantı gönderdiğinde otomatik olarak bir YouTube videosunun başlığını ve açıklamasını elde eden pek çok bot var.

Botlar, bir iş parçacığının yorumlarında çağrılan ve otomatik olarak kullanıcıya, arayan tarafından kararlaştırılan bir miktar DOGE verir. Bozuk paralar önce kullanıcılar tarafından botun cüzdanına yatırılarak alım sağlanır ve otomatik olarak önerilir.

Scrypt algoritması

Bitcoin gibi, Dogecoin Kripto Para korumak ve işçilere DOGE’yi vermek için bir maden sistemi kullanıyor. Ancak, SHA-256 yerine, bir Scrypt algoritması kullanır (Litecoin gibi). Bu karar, kabul edilemez derecede yüksek Dogecoin Kripto Para için kullanılan madenciliğe özel makinelerin kullanılmasını önlemek için alındı.

Başlangıçta, madencilik rastgele bir miktar DOGE verdi, ancak bu Mart 2014’te sabit bir ödül olarak değiştirildi.

DOGE ile nerede ödeme yapabilirim?

Sosyal medyada kullanma

Eğer Twitter ve Reddit gibi popüler bir sosyal medya platformunun kullanıcısıysanız, bilgilendirici, eğitici, eğlenceli mesajlar göndermek için diğer kullanıcıları (orada bulunan çeşitli ipuçlarını kullanarak) her zaman yönlendirebilirsiniz. İpuçları genellikle düşüktür, nadiren 0,20 dolardan fazladır ve iyi içerik üretmek için zaman ayırmak için insanları ödüllendirmenin iyi bir yoludur. Kripto Para sadece bu insanları ödüllendirmekle kalmaz aynı zamanda Dogecoin’in sözünü ve felsefesini de yaymaktadır. Bir kullanıcının bir Dogecoin hesabı yoksa, bazı ipuçlarını nasıl alacağına dair özel mesaj yoluyla bilgi gönderir.

Ürünler ve servisler

Ürünlerini ve hizmetlerini çevrimiçi olarak sunan pek çok kişi zaten Bitcoin’i kabul ediyor ve genellikle DOGE’yi de alıyorlar.

Dogecoin’i nasıl satın alabilirim?

Ticaret Dogecoin için üç bölümden oluşuyor: para kazanmak ve satın almak, diğer kullanıcılara ödemek/devretmek ve topluluğa katılmak.

Giderek daha fazla kullanıcı Dogecoin dünyasına dalış yapıyor. Sosyal medyada yayılması, DOGE ile online ürün veya hizmet satın alması veya diğer kullanıcıları internete devretmesi, bu kripto para biriminin sağlıklı toplum faaliyetlerine iyi cevap verdiği görülmüştür.

Bu olumlu topluluk aktivitesi, özellikle bir madeni paranın değerinde, özellikle de önceden Bitcoin değerindeki bir artışı gölgeleyen bir artışla sonuçlanır.

Topluluğa katılmak size sadece Dogecoin hakkında bilmeniz gerekenleri öğretmekle kalmayacak, aynı zamanda paranın online olarak görünürlüğünü artıracak ve varlığından haberi olmayan kullanıcılara gösterecektir.

Dogecoin aktarımı

Dogecoin uyumlu bir cüzdanda bir DOGE’ye sahip olduğunuz sürece, standart Dogecoin transferleri (bir ürün veya hizmet için online ödeme yapmak gibi) diğer alt coinlerle aynı şekilde gerçekleştirilir.

  • Alıcının adresini girin. İster bir numara ve harf dizisi olarak gönderilsin, isterse bir QR kodundan mobil cüzdanınıza taransın, önce alıcının cüzdan adresini (veya genel anahtarı) istersiniz.
  • Gönderilecek bir miktar DOGE girin. Ne kadar DOGE göndermeniz gerektiğini kabul ettikten sonra, bu tutarı hesabınıza girin. Başarısız işlemlerden kaçınmak için yeterli paranız olduğundan emin olun.
  • Kripto Parayı yolla. Cüzdanınızın “Gönder” tuşuna eşdeğer basıldıktan sonra, gönderilen DOGE miktarı bakiyenizin dışına çıkarılır ve alıcıya eklenir. İşlemin anlık olmasına rağmen, onaylanması ve alıcının kullanımında kullanılmak üzere sağlanan paraların alınması birkaç dakika sürebilir.

 

Düşünceni Paylaş!