Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

CFTC, Kripto Para Türevlerini Listeleyen Borsalar için Danışmanlık Hizmeti Yayınladı!

Piyasa Gözetimi (DMO) ve Takas ve Risk Bölümü’nün (DCR) CFTC Bölümü, bu hafta düzenleyici web sitesinde bir basın açıklaması yoluyla ortak personel danışmanlığını hizmetini bildirmiş oldu.

Sağlanan bilgiler, risk yönetim programlarını geliştirmeye yönelik değişimleri eğitmeyi ve desteklemeyi amaçlamaktadır. Danışmanlık ayrıca değişim ve takas kurumlarına kendi kendini düzenleme sorumluluklarını daha verimli bir şekilde yönetmeye yardımcı olacaktır.

Yeni Kripto Para türevlerinin listelenmesi için tavsiye edilen önemli alanlar arasında gelişmiş piyasa gözetimi; CFTC personeli ile yakın koordinasyonu; büyük tüccar raporlama hizmeti; üye ve piyasa katılımcılarına erişim ve organizasyon risk yönetimi takas eden türevler olacaktır.

Danışman, Kripto Para birimine dayalı bir türev sözleşmesi listelendiğinde belirli geliştirmeler hakkında rehberlik sağlar ve belirlenen sözleşme pazarında listelenecek veya tahsis edilecek Kripto Para birimi türevlerinin incelenmesinde CFTC personelinin önceliklerini ve beklentilerini açıklığa kavuşturacak.

Düşünceni Paylaş!