Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

Bloomberg Wall Street’e Bir Kripto İndeksi verdi

Bloomberg, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Galaxy CEO’su Michael Novogratz’ın belirttiği gibi, büyüyen “merkezsizleşmiş devrim” in ön safını izlemek için Bloomberg Galaxy Kripto Index’i (BGCI) oluşturmak üzere dijital varlık yönetimi firması Galaxy Digital Capital Management ile işbirliği yaptığını duyurdu.

İlk kurumsal dereceli Kripto Para ölçütü olarak kabul edilen endeks, piyasa kapitalizasyonu ile ağırlıklandırılacak ve Bitcoin, Ethereum, Monero, Ripple ve Zcash da dahil olmak üzere en büyük likit Kripto Paranın 10’unu fiyatlandıracaktır. Ayrıca Bloomberg, çoklu dijital varlık sınıfları arasında endeks bileşenlerini çeşitlendirmeyi vaat ediyor; değer depoları, değişim ortamları, akıllı sözleşme protokolleri ve gizlilik varlıkları.

Wall Street oyuncuları geçtiğimiz aylarda Kripto Para birimi alanına yoğunlaşarak sisteme daha fazla dâhil oldular. Chicago Board Opsiyon Borsası ve Goldman Sachs, Bitcoin futures’i geliştirdi, CBOE, Bitcoin ETF’leri için geri planda bıraktı ve tek CFTC-regüle swap değişimi, trueEX, bir kıyaslama etüdü geliştirdi gelecekteki türevler için fiyat belirledi.

Bloomberg, Varlık Yönetimi Başkan Yardımcısı’nın “endeksin bağımsız, kurallara dayalı metodolojisi, Kripto Para birimi ekosisteminin büyümeye ve olgunlaşmaya devam edeceği güçlü bir temel oluşturduğunu” söylese de Bloomberg, Kripto Para birimi fiyat bilgilerini açıklamamıştır.

Kripto Para piyasasında kurumsal yatırımın gelişi çoğu zaman Wall Street’te açık ve kapalı olarak görülüyor ve en az bir analist “Kripto Paraya büyük para akışı” nedeniyle olduğuna inanıyor.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Düşünceni Paylaş!