Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

Bitcoinin Özellikleri Nelerdir?

Bitcoin Nedir?

Hepiniz duymuşsunuzdur. Son dönemlerde hayatımıza bitcoin diye bir şey girdi. Bir şey diyorum çünkü ilk girdiği zaman ne olduğunu anlamamıştık bile. Para birimi deniliyordu ama güvencesi neydi? Geçerliliği var mıydı? Bu soruların cevaplarına bile karşılık bulamadan çok daha kafa karıştırıcı bir soru çıktı karşımıza bitcoin nasıl üretiliyordu? Bu yazı zincirimizde birbirinin üstüne ekleyerek sorulara cevap olmaya çalışacağım.Tam da bitcoin gibi blok üstüne blok ekleyerek gideceğim.

Bitcoin Nedir ?
Bitcoin Nedir?

Bitcoin, en basit tabiriyle dijital para birimidir.Bitcoin hiçbir merkez bankasına yada devlete bağlı değildir.Bitcoin şifrelidir.Bitcoin şifreli olduğundan dolayı yaptığınız tüm işlemlerde anonimlik vardır.Bitcoin ile yaptığınız bir transferin kesinlikle izi sürülemez.Bitcoin hesap açılması oldukça kolaydır.Bitcoin gece gündüz dememeden dünyanın diğer ucuna komisyonsuz veya çok cüzi bir miktara para transferi yapmanızı olanak tanır.Bitcoin hesabınızın sayısını siz belirlersiniz, istediğiniz kadar hesap açabilirsiniz.Bitcoin bozdurma işlemi de oldukça basittir hiçbir zorluk çekmezsiniz.Bitcoin…

Bitcoin Nedir ?

Saymakla bitmeyen özelliği mevcut olan bitcoini kullanmamak için hiçbir sebebiniz yok aslında.Bitcoin yatırım aracı mıdır derseniz tartışılır ama bitcoin kullanmak günümüzde tartışmaya kapalı bir konu haline gelmeye başladı.
Zincirimizin temel halkasını bu yazı ile oluşturduk.Oldukça basit ve kolay bir yazı oldu.Bitcoin sistemi de tam olarak böyle.İlk halkayı oluşturmak çok kolay.Her seferinde biraz daha zorlaşarak devam ediyor.Zincire bir zincir daha ekleniyor ve git gide masraflar artıyor.Yarınki yazımda bitcoinin özelliklerini daha da açarak,örneklendirerek anlatacağım.Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkındaki sorularınızı mutlaka yorum olarak bekliyorum.Diğer yazımda görüşmek üzere.