Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

Bitcoin Gold (BTG) nedir? Özellikleri Nelerdir?

Madencilik, Bitcoin (BTC) ‘nin başlangıcından beri Bitcoin ve kripto paranın anahtar bir özelliğidir. Madencilikte Kripto Para için kullanılan teknoloji sınırların ötesine geçiyordu, ancak donanım çoğu yatırımcı için pahalı ve yasaklayıcı hale geldi.
Bitcoin Gold (BTG), Kripto Para için kullanılan algoritmayı değiştirerek, madenciliğin bu tekelleşmesini profesyonel işletmeler tarafından düzeltmeyi amaçlamaktadır.

Bitcoin Gold Bitcoin’den nasıl farklıdır?

Özünde, Bitcoin Gold Bitcoin’e çok benzer . Her ikisi de 10 dakikalık işlem ve işleme süresine sahipler (kripto aktarıldıktan sonra bir işlemin onaylanması yaklaşık 10 dakika sürüyor) ve her ikisinin de 21 milyon Kripto Para maksimum kaynağı var (hiçbir zaman 21 milyon BTG dolaşımda olmayacak). . Yine de, şimdi gözden geçireceğimiz bazı önemli farklılıklar var.

Yeni bir madencilik algoritması

Bitcoin, yeni bloklar ve işlemler için SHA-256 algoritmasını kullandığında, Bitcoin Gold, Equihash kullanıyor. Her ikisi de bir ispatlama algoritmalarıdır, yani madenciliğin bir Kripto Para haline getirilmesi için sabit bir kripto grafik bulmacayı çözmesini gerektirir. Bununla birlikte, Bitcoin madencileri, ASIC olarak adlandırılan pahalı, madenciliğe özgü ekipmanı kullanırken ve belirgin bir avantaj elde ederken, Bitcoin Gold ile böyle bir avantaj yoktur.

Bitcoin Gold ile, herkesin kullandığı ekipmanı kullanalar, Bitcoin mucidi Satoshi Nakamoto’nun “bir CPU, bir oy” vizyonu ile daha eşit bir fırsat ortamı sağlıyor.

BTG’ de ödeme alın

Eğer bir hizmet veya ürünü çevrimiçi sağlıyorsanız, BTG’ de ödeme almayı isteyebilirsiniz. Para birimi henüz Kasım 2017 itibariyle henüz emekleme aşamasında olduğundan, müşterilere BTC veya Bitcoin Gold’un yanı sıra diğer alt coinlere ödeme yapma seçeneği sunabilirsiniz. Ancak, kripto para birimi daha fazla kabul görürse, daha fazla insanın ödemeye istekli olduğunu görebilirsiniz. BTG kullanarak hizmetler ve ürünler içinde araştırılma yapılması gerekmektedir.

Bitcoin Gold ile ödeme yapmak

Bitcoin Gold ile para transferi, bir BTG cüzdanı, hesabınızda bir miktar BTG ve bir varış adresi gerektirir. İzlenecek adımlar şunlardır:

  • Bitcoin Gold cüzdanı yükleyin. Öncelikle, Bitcoin Gold ile uyumlu bir cüzdan yüklemeniz gerekir. Bu, BTG’nize erişmenizi sağlayacaktır.
  • Alıcının cüzdan adresini al. BTG’nizin alıcısı size harf ve rakamlardan oluşan bir hedef adres sunabilmelidir. Bu adresi yanlış yazmayın.
  • Göndermek için BTG miktarını girin. Cüzdanınıza, alıcıya göndermek istediğiniz BTG’deki değeri girin ve yeterli paraya sahip olduğunuzdan emin olun.
  • Kripto paralarını yolla. BTG’yi alıcıya göndermek için cüzdan uygulamanızdaki “Gönder” düğmesine basın. Fonlar neredeyse anında aktarılır, ancak tamamen onaylanması 10 dakika kadar sürebilir.

Bitcoin Gold için sırada ne var?

Resmi yol haritası, geliştiricilerin Bitcoin Gold’u bağımsız bir kripto para birimi haline getirmeye itmeyi sürdürdüğünü gösteriyor. Bitcoin Kripto Para üstünde yeni özellikler geliştireceğini söylüyor, ancak kesin detaylar beklenmekle birlikte işlemler devam ediyor.

BTG için aynı cüzdanı BTC olarak kullanabilir miyim?

Bitcoin Gold hesap adresleri Bitcoin ile aynı değildir, bu nedenle yeni bir hesap adresine ve yeni bir hesap uygulamasına ihtiyacınız olacaktır. BTC bir BTG hesabına veya tam tersine, zor durumlar meydana geldiğinde ortaya çıkabilecek tersi bir şey göndermek mümkün olmadığı için bu iyi bir şeydir.

BTG’yi değişim hesabımda bulunan BTC’den alabilir miyim?

Gelişmenin mevcut aşamasında, sistem itibara dayanmaktadır. Kripto Para düzenleyicileri, zaman içinde güvenilirlik açısından topluluk tarafından bir takım özellikler sunacaklardır. Waves platformu, gelecekte ek garanti yöntemleri içermeyi planladığını ileri sürdü.

Bitcoin Gold’a madencilikte neden ihtiyacım var?

BTG’de ihtiyacınız olan tek şey, özel Bitcoin Gold madenciliği yazılımı çalıştıran bir bilgisayar. Madenciliğe özel, pahalı donanımlara gerek yoktur. Başlamak için güçlü bir grafik kartı yeterlidir.