Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

Aragon (ANT) Coin Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Aragon’un Amacı

Aragon, Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir yönetim platformu sağlayarak geleneksel, merkezi organizasyonların (merkezi bir zayıflık noktası ve pahalı aracıların kullanımı gibi) karşılaştığı sorunları ele almayı amaçlamaktadır.

ANT Nasıl Satın Alınır?

 • ANT coin listeleyen bir Coin Market seçin ve bir hesap açın. ANT coin listeleyen yerler;

Bittrex, Liqui, Changelly, Livecoin, EtherDelta, Stocks, Nova, Shapeshift, CoinSwitch, YObit

Bu seçenekler ANT’yi doğrudan satın almanıza izin verecektir. Diğerleri ilk olarak Ethereum (ETH) veya Bitcoin (BTC) satın almak üzerine kurulmuştur genel olarak.

Şimdi size ETH Kriptoyu satın alma ve tutma sürecinde size yol göstereceğiz. Farklı paralar satın almayı düşünüyorsanız, Ethereum Coin’lerin daha çok kripto para kazanmak için kullanılabileceğini unutmayın.

Yeni başlayanlar ile popüler bir değişim Bittrex. Takip edilmesi kolay bir kullanıcı arayüzü ve basit iki faktörlü kimlik doğrulama kurulumuna sahiptir. Günde 0,4BTC’den fazla para çekmeyi planlıyorsanız, hesabınızın doğrulamasını 100BTC’ye kadar gelmesi gerekmektedir.

 • ETH veya BTC’nizi Kripto para birimi ile değiştirin.

ANT satın almaya başlamadan önce, önceki adımda satın aldığınız ETH veya BTC’yi hesabınıza aktarmanız gerekir.

Doğrudan Kripto cüzdanınızdan bir transfer yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, parayı göndereceğiniz tutarın (hesap numarası) adresidir. Bu adres, genellikle “Cüzdan” sekmesinde bulunan uzun harf ve sayı satırıdır.

Aktarımı başlatmak için adresi Kripto cüzdanınıza girin. Doğru adresi girdiğinizden emin olun. Yanlış yerleştirilmiş bir rakam veya harf, parayı geri alma seçeneği olmadan parayı yanlış yere göndermenizi sağlar.

 • ANT coin satın alın.

ETH veya BTC’nizi hesabınıza girdikten sonra, ANT satın almaya hazırsınız.

İki pazarınız olacak, örneğin BTC veya ETH. Livecoin veya Changelly kullanıyorsanız, ayrıca bir USD pazarınız olacaktır. Kullandığınız Coin pazarına bakın, ETH deyin ve mevcut döviz kurunu ve Kripto kullanılabilirliğini sağlamak için arama kutusuna ANT yazın.

Satın almak istediğiniz ANT miktarını girebilirsiniz. Alternatif olarak, harcamak istediğiniz ETH veya BTC miktarını belirleyebilir ve değişim dönüşümü gerçekleştirebilirsiniz.

Güvenlik nedenleriyle, satın aldığınız ANT’nizi değişim cüzdanından kişisel Kripto cüzdanınıza taşımak iyi bir uygulamadır.

ANT Coin Biriktirmek

ANT, ERC20 uyumlu bir belirteç olduğundan, ANT paralarınızı saklamak için Ethereum cüzdanları kullanılabilir. Ethereum cüzdanları masaüstü, web, akıllı telefon, donanım ve kağıt dâhil olmak üzere beş farklı biçimde gelir. Bugün piyasada birçok Ethereum cüzdanı var, ancak aşağıda daha popüler seçeneklerden bazılarını sizler için sıraladık:

 • Ledger Nano S
 • Trezor
 • KeepKey
 • Jaxx
 • MyEtherWallet
 • MetaMask
 • ETHAddress

ANT nedir? Nasıl çalışır?

Aragon, kullanıcıların tüm kuruluşlarını bir Blockchain ağı üzerinde yönetebilmelerini sağlar. Asıl amacı, herhangi bir işin, bir işi yürütmesini mümkün olduğunca kolaylaştırmak ve aynı zamanda gereksiz aracıları ve örgütsel bürokrasiyi ortadan kaldırmaktır.

Bu kuruluşlar, muhasebe, bordro, bağış toplama, transferler, vb. Gibi geleneksel işletmelerin tüm bileşenlerini desteklemek üzere tasarlanmış bir DAO veya Merkezi Olmayan Özerk Organizasyon şeklinde olmuştur.

Protokol açık kaynak kodlu, herkesin üstünde uygulamalar geliştirebileceği ve kullanımı kolay olduğu için, bunu anlamak için mutlaka bir kodlama bilgisine sahip olmanız gerekmiyor. ANT belirtecinin ağ üzerinde üç işlevi vardır:

 • Kullanıcılara Aragon ağına erişim hakkı verir
 • Çekirdek hizmetler için ödeme yöntemi olarak hizmet eder
 • ANT, oylama gibi ağ yönetimi için de kullanılacaktır.

ANT Aktiviteleri

Aragon, misyonunun insanların blok zincir üzerinde bir işletme yürütmesini kolaylaştırmak olduğunu belirtiyor. Bunu gerçeğe dönüştürmek için çekirdek protokolün bir parçası olarak bir dizi fonksiyonel uygulamayı listeler:

 • Kimlik doğrulama; Bu, kullanıcıların onlarla çalışmadan önce kişilerin kimliğini doğrulamalarına yardımcı olacaktır. Şirket yönetimi ANT belirteçleri önemli organizasyonel konularda oylama için bir para birimi olarak kullanılabilir. Bir kişinin elinde daha fazla ANT olursa, oylarının oranı daha fazladır.
 • Sahiplendirme; Yatırımcıların sahip olduğu merkeziyetçi bir kuruluşun dijital belirteçlerinin sayısı, tıpkı geleneksel hisselere benzer şekilde sahip olma düzeylerini belirleyecektir. Aragon, kuruluşların kendi dijital Coin’lerinin dağıtmasına olanak tanır.Şirket yönetimi ANT belirteçleri önemli organizasyonel konularda oylama için bir para birimi olarak kullanılabilir. Bir kişinin elinde daha fazla ANT olursa, oylarının oranı daha fazladır.
 • Bağış toplama; Şirketler Aragon ağında sermaye toplamak için kendi coinlerini verebilirler.
 • Ödeme Güvenliği; Aragon protokolü, kullanıcılara güvenli bir ağ üzerinden ödeme yapma ve alma olanağı sağlar.
 • Muhasebe; Aragon, Blockchain teknolojisini kullanarak, işlemlerin ve diğer bilgilerin güvenli, şeffaf ve değişmez olduğunu belirttikleri bir deftere kaydedilmesini sağlar.

ANT satın alırken dikkat edilecek hususlar
ANT satın almakla ilgileniyorsanız, Kripto para birimlerinin yükselebilen ve tahmin edilemez olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. Özellikle, göz önünde bulundurmanız gereken bazı temel faktörler şunlardır:

 • ANT Kriptonun sabit kaynağı yoktur. Sistem kendisini finanse ederken yeni Kriptolar zamanla oluşturulacaktır. Bu, enflasyona maruz kalabileceği ve satın alma gücünü azaltabileceği anlamına gelir.
 • Aragon, şirketinizi çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şey olduğunu iddia ediyor, ancak yalnızca belirli sayıda işlevsellik var. Bir modül sistemidir, bu yüzden gerektiğinde daha fazla işlevsellik kurulabilir, ancak kullanıcı bu işlevleri kendileri geliştirmelidir.
 • ANT, gerçek dünya kullanım durumları ile fonksiyonel bir belirteçtir. Bu, olası ana akım kabulü ve değer artışı için iyi bir temeldir.
 • Aragon ilk para teklifi (ICO) sırasında dördüncü en yüksek Kripto satışına sahipti ve 15 milyonu geçerek 25 milyon dolar kazandı.

Kurucu Luis Cuende, 30 yaş altı ve 30 yaş üstü MIT TR35’te listelenen, en iyi reşit olmayan Avrupalı ​​programcı da dâhil olmak üzere bir dizi başarıya sahip bir teknoloji yatırımcısıdır.

Aragon, Aragon kullanıcılarının Ethereum Blockchain üzerindeki herhangi bir başka coinle etkileşime geçmesine ve multibillion-dolar akıllı telefon piyasasını yakalamak için Statusim’e sahip olması için 0x ile bir ortaklık kurdu.

Aragon platformunda neler yapabilirim?

Aragon’un resmi belgelerine göre, platform, Ethereum blok zincirinde çok sayıda kuruluş (şirketler, açık kaynaklı projeler, STK’lar, vakıflar, hedge fonları, vb.) Oluşturup yönetmenizi sağlar.

Düşünceni Paylaş!