Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

Dolar-Yatirimi

23 Haziran 2019 Seçimlerinden Önce Dolar Alınır mı?

23 Haziran 2019 Seçimi ve Dolar Yorumları

23 Haziran 2019’da YSK kararı ile İstanbul Belediye Başkanı seçiminin yenilenmesine karar verildi. Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Belediye Başkanı olmasının ardından AKP seçimlere itiraz etti ve YSK itiraz sonrası seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Bu gelişmenin ardında dolar 6.25’lere kadar yükseldi.

Tabi ki yatırımlarını dövizden yana tercih edenler Dolar yatırımı 23 Haziran 2019 seçiminden önce mi yoksa sonra mı yapılmalı diye ikilemde kaldı. Peki 23 Haziran seçimlerinden sonra Dolar yükselir mi ?

23 Haziran Dolar (2019)

Genel olarak güncel durumu değerlendirecek olursak USD/TRY paritesindeki yükseliş devam ediyor. Hafta başında 6.1970 seviyesine kadar yükselmiş olan paritenin kar satışları da genel olarak 6.1630 desteğinde sınırlı kaldı ve saatlik grafikte yükselen üçgen formasyonu oluştu. Bugün itibariyle bu formasyon çalıştı ve 6.1970 seviyesi sert şekilde yukarı yönde aşıldı. Bu atağın ardından 6.2450 seviyesine yükseliş gerçekleşti.

Peki 23 Haziran Öncesi Dolar Yatırımı Uzun Vadede Kar Sağlar mı?

Şuan için doların yükseleceği veya düşeceği ile ilgili net yargılar olmasa da piyasa çok dalgalı olduğundan yatırım yaparken ki risk bu dönem biraz daha yüksek. Seçimlere kadar yaşanacak olan siyasi belirsizlikten dolayı Dolar’ın 6.50 – 7.00 TL bandını zorlaması beklenen olasılıklar arasında.  Dolayısıyla şuan için uzun vadede Dolar yatırımı yapmaktansa kısa vadeli dolar yatırımı ile kazanım elde edilebilir.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Düşünceni Paylaş!