Parayadair 2020 Duyuruları

Parayadair – Finans, Forex, Döviz ve Daha Fazlası…

Altin 2019

2020’de Altın Ne Olur ?

2020’de Altın Yatırımı Mantıklı Mı?

En çok kazandıran yatırım aracı olarak kabul edilen altın; 2020 senesinde de yerini koruyacak gibi gözüküyor. Geçmiş zamanlardan beri yatırımcının yüzünü güldürmeye devam eden altın, son 3 yıl için en önemli yatırım araçlarından biri haline geldi. Özellikle de son 5 yılın ekonomik durumu söz konusu olduğunda, altın her zaman için kazançlı bir yatırım aracı. Düzenli olarak artış gösteren ve zaman zaman düşse de genel olarak kazanç sağlayan altın, 2016 senesi hariç yüksek kayıp yaşamamakta.

Genel itibari ile yatırım uzmanları altını güvenli bir liman olarak tanımlıyor. Genel olarak altın, her dönemde geçerliliğini korumakta ve genel olarak ekonomik krizlerden sağlam çıkan bir yatırım olarak karşımıza çıkıyor. 2020 senesinde de bu özelliği devam ettirecek gibi duruyor.

2020’de Altın Yükselir Mi?

2020 senesi özellikle Türkiye için büyük bir gizem. Özellikle de sene boyunca meydana gelecek olan politik durumlar, yatırımcıların bir noktada anlaşamamasına yol açıyor. Genel olarak altında da dünya çapında yaşanan politik olaylar sebebiyle etkileniyor. 2018 senesinde meydana gelen denge değişimleri, ekonomik durumlar ve politik çerçeve sebebiyle altının 2020 senesinde ne olacağını kestirmek mümkün değil. Altın son 5 yıl içinde her zaman için yükselişteydi. Genel olarak 2016 senesi hariç her zaman yükselmeye devam etti. Uzun ve orta vadede çoğunlukla oldukça iyi bir yatırım olarak kabul edilen altın, 2020 senesinde de bu özelliğini koruyabilir.

2020’de Altın Ne Olur?

Altının yükselişi; çoğu zaman politik dengesizliklerden bağımsız biçimde devam etmektedir. Özellikle 2020 gibi kestirilmesi zor dönemlerde, tüm dünya için ekonomik yatırımlar bir muamma. 2017 – 2018 senesinde petrol fiyatlarındaki dengesizlik ile beraber altın üzerinde kurulan baskının artması sebebiyle kararsızlıklar ve panik satışları söz konusu oldu. 2019 senesinde ise bir dönem ciddi yükseliş ile yatırımcılarına büyük bir kar sağlatan altın ile ilgili her sene merak edilen bir çok soru mevcut. Bunun dışında, 2020’de altının güvenli bir yatırım aracı olacağının üzerinde durulmakta.

2020’de Kısa Vadede Altın Fiyat Tahminleri

Altın genel olarak kısa vadeli bir yatırım değildir. Kazancı uzun vadede ortaya koyar. Bundan dolayı da eğer altın yatırımı yapılacaksa, kısa vadede kazançlı olmayacağı bilinmelidir. Bundan dolayı da kısa sürede altın alımı yerine, uzun süreli bir kazanç hedeflenmelidir. Altının politik baskılara karşı diğer yatırım araçlarına nispeten daha çok daha dayanıklı olması, kısa vadede altından kazanç elde edilmesini güçleştiren unsurların başında geliyor. Bu gibi unsurlara ek olarak, diğer tedavüllerin üzerinde meydana gelebilecek herhangi bir baskıda panik satışları ve diğer belirsizlikler nedeniyle altının değer kaybetmesi söz konusu olabilmektedir. Her ne kadar kısa vadede değer kaybetme ihtimali olan bir yatırım aracı olsa da, yatırımcılar orta ve uzun vadede altının her zaman kazandıracağından neredeyse emin. Büyük yatırım kuruluşları dahil, altında kısa vadeli yorumlar yapmaktan kaçınmakta. Hem küçük hem de büyük yatırımcılar tarafından genellikle uzun veya orta vadede tutulan bir kıymet olması, altının 2020’un ilk çeyreğinde ne durumda olacağını belirsizleştiriyor.

2020’de Orta Vadede Altın Fiyat Tahminleri

Türkiye’de olduğu gibi dünyada da yaygın bir yatırım aracı olan altın; her zaman zor gün yatırımı olarak yerini korumakta. Genel itibari ile kısa vadede kazanç hedeflemeyen ve uzun vadeli düşünen tüm yatırımcılar, portföylerinde mutlaka altına da yer vermelidir. 2020 senesi altın açısından oldukça belirsiz. Ancak yatırımcıların tamamı orta vadede kazanç elde edileceğinden neredeyse emin. Özellikle 2018’in üçüncü veya son çeyreğinden itibaren yapılmış olan altın yatırımlarının çoğu, 2020 yılının ortalarında yatırımcılarına ciddi anlamda kazanç sağlamış konumda olabilir. Altın her zaman değerlenme özelliği gösteren ve sürekli artış gösteren bir birim olma özelliğine sahip.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Düşünceni Paylaş!